شنبه 29 مهر 1396

دعوت به همکاری از طریق آزمون استخدامی در سال 1396

 
     محل و برنامه زمانبندی شده برای تحویل مدارک از سوی داوطلبان استخدام
 
داوطلبان استخدام بر اساس استان محل مورد تقاضا و برنامه زمان بندی شده می بایست با در دست داشتن کارنامه چهارمین آزمون استخدامی مترکز دستگاه های اجرایی کشور، نسبت به ارائه مدارک استخدامی خود اقدام نمایند. 
بدیهی است عدم ارائه مدارک استخدامی از سوی داوطلبان در زمان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه مراحل استخدامی تلقی خواهد شد و حق هیچ گونه اعتراضی ندارند.
 
 
 
پرسشهای متداول در خصوص آزمون استخدامی
چاپ
 - نحوه استخدام در بانک به چه صورت می‌باشد؟
به ‌موجب بخشنامه شماره 9757/93/200 – 1393/7/19 جانشین محترم معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وقت رئیس جمهور، جذب و استخدام افراد بصورت رسمی در دستگاه های اجرایی بر اساس مجوزهای استخدامی صادره از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و از میان داوطلبان واجد شرایط که نمرات لازم را در آزمون و مصاحبه استخدامی بر اساس ضوابط دستورالعمل ابلاغی آن سازمان کسب کرده باشند و از نظر گزینش اخلاقی-عقیدتی واجد شرایط تشخیص داده شوند، با تأیید سازمان مذکور امکان پذیر اعلام شده است. بر همین اساس استخدام افراد در بانک نیز بر اساس مجوزهای صادره از سوی مرجع ذی صلاح وپس از انجام هماهنگی های لازم با آن مرجع و با رعایت دستورالعمل های ابلاغی صرفاً از طریق شرکت افراد در آزمون مشترک فراگیر (آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور) امکان پذیر می باشد.

 - استخدام فرزندان همکار در بانک به چه صورت انجام می‌شود؟
جذب و به کارگیری فرزندان همکار نیز همانند سایر متقاضیان استخدام از طریق شرکت در آزمون های مشترک فراگیر (آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور) صورت می پذیرد، از این رو فرزندان این عزیزان در صورت تمایل و داشتن شرایط مربوط می توانند با شرکت در آزمون های مذکور و کسب امتیازات لازم در آزمون و مصاحبه موجبات استخدام خود را فراهم نمایند.

 - استخدام در بانک بدون شرکت در آزمون امکان پذیر است؟
خیر، بموجب مقررات موضوعه جذب و استخدام افراد در بانک، بر اساس مجوزهای صادره از سوی مرجع ذی صلاح (سازمان اداری و استخدامی کشور) و پس از انجام هماهنگی های لازم با آن مرجع و با رعایت دستورالعمل های ابلاغی صرفاً از طریق شرکت افراد در آزمون مشترک فراگیر (آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور) امکان پذیر می باشد.

 - آبا افرادی که معدل آنها اختلاف ناچیزی با معدل تعیین شده دارند، می توانند در آزمون شرکت نمایند؟
خیر، رعایت شرط حداقل معدل ذکر شده در شرایط اختصاصیِ آگهی آزمون استخدامی برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد، لذا این دسته افراد حائز شرایط شرکت در آزمون نمی باشند.

 - دستگاه ها و سازمانهایی که سوابق خدمت غیررسمی در آنها به حداکثر سن مورد پذیرش افزوده می گردد، شامل چه دستگاه هایی می باشد؟
در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر (در قسمت شرایط عمومی استخدام) مواردی که به شرط حداکثر سن مقرر در آگهی استخدامی قابل اضافه شدن می باشد؛ به صراحت مشخص شده است، توصیه می شود موارد ذکر شده به دقت مطالعه شود.

 - سوابق خدمتی آن دسته از داوطلبان واجد شرایط که در حال حاضر به عنوان کارکنان قراردادی تابع قانون کار در بانک خدمت می نمایند، به منظور بهره مندی از مقررات مربوط به حداکثر سن مورد پذیرش، چگونه محاسبه خواهد شد؟
در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر (در قسمت شرایط عمومی استخدام) مواردی که به شرط حداکثر سن مقرر در آگهی استخدامی قابل اضافه شدن می باشد؛ به صراحت مشخص شده است، توصیه می شود موارد ذکر شده به دقت مطالعه شود.

 - سوالات آزمون استخدامی از چه منابعی هستند؟
آزمون های استخدامی منابع مشخصی ندارند و سؤالات براساس مواد آزمون مشخص شده از منابع معتبر دانشگاهی و سرفصل های مورد تأیید وزارت علوم طراحی می شوند.

 - درخصوص جذب و استخدام فرزندانِ همکاران: شهید، جانبازان 25% و به بالا و آزاده چه اقدامی انجام پذیرفته است؟
این موضوع نیازمند هماهنگی با مراجع ذی صلاح برای نحوه تخصیص سهمیه های قانونی مربوط به ایثارگران می باشد که در این راستا پیرو مجوز استخدامی اخیر صادرشده برای بانک متبوع در سال 96 و پس از هماهنگی و پیگیری های بعمل آمده از مراجع ذی صلاح برای نحوه تخصیص سهمیه های قانونی مربوط به ایثارگران، مقرر شد کلیه مشمولین ماده 48 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380/11/27 مجلس شورای اسلامی (شامل فرزندانِ همکاران: شهید، جانبازان 25% و به بالا و آزاده) همانند سایر ایثارگران برای بهره مندی از سهمیه های استخدامی مربوط، در آزمون استخدامی آتی (آزمون مشترک فراگیر) -که ثبت نام آن از تاریخ 1393/3/29 لغایت 1396/4/5 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می پذیرد- شرکت نمایند تا پس از رقابت بین داوطلبان ایثارگر و در صورت قبولی اقدامات مقتضی در رابطه با به‌کارگیری آنان بعمل آید.
در همین رابطه لازم است افراد مشمول مورد اشاره طبق ساز و کار اعلام شده و در نظر گرفتن شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط که همزمان با ثبت نام در سایت مذکور قرار خواهد گرفت، با شرکت در آزمون استخدامی فراگیر، موجبات استخدام خود را فراهم نمایند.

 - استخدام اعضای خانواده شهدا به غیر از فرزندان شهید در بانک چگونه است؟
اعضای خانواده محترم شهدا مانند سایر افراد باید در آزمون مشترک فراگیر(آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور) شرکت کرده و طبق ساز و کار اعلام شده و در نظر گرفتن شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون که همزمان با ثبت نام در سایت مجری برگزاری آزمون استخدامی قرار خواهد گرفت، با شرکت در آزمون استخدامی فراگیر و کسب موفقیت در مراحل آزمون، مصاحبه، گزینش و... موجبات استخدام خود را فراهم نمایند.

 - آیا سابقه خدمت شرکت های خصوصی، به عنوان سابقه خدمت غیر دولتی برای کارکنان بانک لحاظ می شود؟
بر اساس قانون، کارکنانی که قبل از استخدام در بانک در شرکت ها و موسسات غیر دولتی دارای سابقه خدمت بوده و بابت آن حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق ذی ربط پرداخت نموده باشند، هنگام احراز شرایط بازنشستگی، با انتقال حق بیمه پرداختی به صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها می توانند از سابقه مزبور در تعیین حقوق بازنشستگی خود استفاده نمایند.