شنبه 29 فروردین 1394
هشدار
 
هشدار نسبت به سوء استفاده اینترنتی از اطلاعات بانکی 
 
 
از مشتریان گرامی مؤکداً درخواست می گردد که از هرگونه مراجعه و یا درج اطلاعات حساب یا کارت خود در وب سایت های متفرقه و ناشناس که عمدتاً دارای آدرس های به ظاهر معتبر و مانوس هستند، خودداری کنند تا از عواقب ناگوار آن پرهیز شود.
بدیهی است این بانک اقدامات لازم را در حد امکانات فناوری به منظور تعقیب قانونی و مسدود کردن وب سایت های مزبور به عمل خواهد آورد. 

بر همین اساس تنها دو سایت
www.banksepah.ir و www.ebanksepah.ir به عنوان سایتهای رسمی بانک سپه معرفی می شوند.
 
                                                         
 
 
نمای جدید سامانه بانکداری اینترنتی (www.ebanksepah.ir)
 نمای جدید
 
همچنین در راستای افزایش امنیت استفاده از خدمات غیرحضوری برای مشتریان از طریق درگاه‌های غیرحضوری (اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک)، امکان نوع تأیید رمز دوم متغیر از طریق پیامک برای تأیید انجام تراکنش‌ها در درگاه‌های مذکور فراهم شده است. در این روش برای هر تراکنشی که نیازمند تأیید از طریق رمز دوم می‌باشد، رمزی یکبار مصرف از طریق پیامک به شماره تلفن همراه مشتری (که قبلاً در سامانه اطلاعات بانک ثبت شده است) ارسال می‌شود. بنابراین این نوع تأیید از امنیت بالاتری نسبت به رمز دوم ثابت برخوردار است. شایان ذکر است، هنگام فعال‌سازی رمز دوم از طریق پیامک، هیچ‌گونه پیامکی برای مشتری ارسال نشده و این رمز به هنگام انجام تراکنش مالی در درگاه‌های غیرحضوری برای مشتری ارسال می‌شود.
برای برقراری این قابلیت می بایست به شعب بانک سپه متصل به شبکه پاس مراجعه نموده و درخواست خود را کتباً به شعبه ارائه نمائید.
 
 
 
تذکرات مهم :
در صورتیکه از سایت سایر سازمان ها به سایت بانکداری اینترنتی سپه متصل می شوید حتماً آدرس https://www.ebanksepah.ir می بایست در محل URL قرار گیرد.
 
- از ثبت اطلاعات بانکی خود در آدرس هایی مشابه مانند bankesepah ، e-banksepah ، e_banksepah جداً خودداری نمایید.

- از وجود قفل طلایی رنگ در صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، سپس اطلاعات را وارد نمایید. 

جهت وارد نمودن اطلاعات مربوط به حساب یا کارت خود، از جمله رمز اینترنتی ، به منظور جلوگیری از ذخیره اطلاعات شما توسط برنامه های مخرب (Key Logger) از صفحه کلید امن موجود در سایت استفاده نمایید.
 
- به منظور دسترسی به آخرین اطلاعات مربوط به جرائم رایانه ای از سایت پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) به آدرس www.cyberpolice.ir استفاده نمایید.