جمعه 10 اردیبهشت 1395

تلفنبـانک
چاپ

     تلفنبانک سپه
 
«تلفنبانک» سامانه ای است که مشتریان به وسیله آن می توانند خدمات الکترونیک بانکی را از طریق تلفن ثابت در طول شبانه روز دریافت نمایند. شماره تلفنبانک سپه برای حسابهای متمرکز 64058 (021) است.
همچنین از طریق سامانه ارتباط با مشتربان بانک سپه به شماره تماس 1557، امکان اتصال به سامانه تلفنبانک مقدور می باشد.
 
خدمات و مزایا:
1. اطلاع از موجودی و سه گردش آخر حساب
2. پرداخت قبوض
3. دریافت صورت حساب از طریق نمابر (20 گردش آخر)
4. اطلاع از گردش بخصوص یا پیگیری شماره چک
5. انجام خرید تلفنی (پس از انعقاد قرارداد با فروشندگان اجرایی خواهد شد.)
6. اطلاع از شماره سریال کارت
7. اطلاع از آخرین تاریخ ورود به سیستم تلفنبانک
8. اطلاع از شماره حساب بانکی ایران (شبا)
توجه:
 شایان‌ذکر است با عنایت به اینکه امکان صدور رمز دوم (انجام تراکنش‌های مالی) برای مشتریان حقوقی و حساب‌های اشتراکی نیز فعال شده است؛ لذا ضروری است تمامی امضاء‌داران مجاز یا کلیه شرکا برای ارائه درخواست و بهره‌مندی از خدمات سامانه‌های غیر حضوری (صدور مجدد رمز اول و دوم ثابت، فعال یا غیر فعال‌سازی سرویس‌ها، فعال یا غیر فعال‌سازی نوع تأیید برداشت، تعیین سقف برداشت) به شعبه افتتاح‌کننده حساب خود، مراجعه نمایند.
 
شرایط استفاده:
دارندگان حساب های عابربانک، جاری طلایی، قرض الحسنه پس انداز طلایی و بن کارت برای استفاده از این سامانه می توانند همراه با اصل و تصویر کارت ملی خود (یا اصل و تصویر شناسنامه به همراه شماره ملی و کدپستی)، به نزدیکترین شعبه بانک سپه مراجعه نمایند. پس از تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی، در صورت تمایل مشتری، دو رمز در اختیار وی قرار می گیرد: رمز اول برای ورود به سامانه، دریافت مانده و صورت حساب و... و رمز دوم برای انجام تراکنش های مالی شامل پرداخت قبوض و خرید. یادآوری می شود رمز دوم این خدمات فقط به اشخاص حقیقی اختصاص می یابد.
همچنین در راستای افزایش امنیت استفاده از خدمات غیرحضوری برای مشتریان از طریق درگاه‌های غیرحضوری (اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک)، امکان نوع تأیید رمز دوم متغیر از طریق پیامک برای تأیید انجام تراکنش‌ها در درگاه‌های مذکور فراهم شده است. در این روش برای هر تراکنشی که نیازمند تأیید از طریق رمز دوم می‌باشد، رمزی یکبار مصرف از طریق پیامک به شماره تلفن همراه مشتری (که قبلاً در سامانه اطلاعات بانک ثبت شده است) ارسال می‌شود. بنابراین این نوع تأیید از امنیت بالاتری نسبت به رمز دوم ثابت برخوردار است. شایان ذکر است، هنگام فعال‌سازی رمز دوم از طریق پیامک، هیچ‌گونه پیامکی برای مشتری ارسال نشده و این رمز به هنگام انجام تراکنش مالی در درگاه‌های غیرحضوری برای مشتری ارسال می‌شود.
دارندگان حسابهای غیرمتمرکز (سنتی) شعب نیز جهت آگاهی از وضعیت حساب خود و استفاده از خدماتی نظیر دریافت آخرین موجودی حساب، دریافت صورتحساب از طریق نمابر (20 گردش آخر)، اطلاع از سه گردش آخر حساب و اطلاع از گردش خاص باید از تلفنبانک مخصوص شعبه افتتاح کننده حساب خود استفاده نمایند که پس از مراجعه به شعبه و اخذ رمز مربوط و شماره تلفنبانک شعبه، قابل دسترس خواهند بود.
 
مراحل فعالسازی تلفنبانک سپه:
1. تکمیل فرم درخواست (در صورتی که متقاضی استفاده از رمز دوم متغیر از طریق پیامک هستید؛ این درخواست را در فرم مربوطه قید نمائید)
2. دریافت رمز از شعبه
3. تماس با تلفنبانک سپه