تصویر عنوان صفحه

ثبت نام معاملات برخط سهام از طریق شعب منتخب

چاپ
ثبت نام معاملات برخط (آنلاین) سهام از طریق شعب منتخب بانک سپه

معاملات بر خط (Online Trading) امکان دسترسی سریع، آسان و مطمئن سرمایه گذاران به سیستم های معاملات بازارهای اوراق بهادار به صورت اینترنتی و غیرحضوری می باشد. در معالات بر خط، کلیه عملیات اعم از ارسال سفارش های خرید و فروش و عملیات بانکی (واریز و دریافت وجه) از طریق اینترنت به صورت لحظه ای انجام می پذیرد. در این فرآیند سرمایه گذار (مشتری) مستقیماً و بدون دخالت کارگزار، سفارش های خرید و فروش خود را از طریق بسترهای امن اینترنتی به هسته معاملات ارسال می نماید.

مزایا و ویژگی ها:
تمامی سفارش های ثبت شده تو سط سرمایه گذار در سیستم معاملات، توسط کارگزاری کنترل و در صورت مغایرت با دستورالعمل معاملات برخط مراتب سریعاً به مشتری اطلاع رسانی می شود و از انجام سفارش مذکور جلوگیری به عمل می آید. همچنین همراه با ارسال سفارش مشتری از طریق رایانه به سیستم معاملات، به صورت لحظه ای با بانک مشتری ارتباط برقرار شده و معادل وجه خرید، در حساب مشتری مسدود می گردد و به محض انجام سفارش خرید، وجه مذکور به حساب کارگزاری واریز می شود. همچنین در صورت عدم انجام سفارش خرید، وجه مورد نظر از حالت مسدود خارج می شود.

شرایط و ضوابط:
1- از الزامات معامله آنلاین، دارا بودن حساب متمرکزی است که به نفع کارگزار مربوط وکالتی شده است؛ لذا مشتریان متقاضی انجام معاملات برخط اوراق بهادار می بایست نسبت به افتتاح حساب متمرکز کوتاه مدت، قرض الحسنه پس انداز و جاری بدون دسته چک در یکی از شعب منتخب ارائه دهنده خدمت اقدام و یا یکی از حساب های موجود مشتری به عنوان حساب وکالتی اعلام شود.
2- شرایط سنی لازم جهت افتتاح حساب حداقل 18 سال و برای انجام معاملات برخط دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.
3- همچنین مشتری می بایست با توجه به قانون مبارزه با پولشویی و آیین نامه ها و دستورالعمل های مرتبط بانک احراز هویت شده و مورد تأیید قرار گیرد. 

سایر موارد:
خدمت مذکور در فاز اول توسط شعب: مرکزی مشهد (شاخص 24)، اسدآبادی بندرعباس، (شاخص 1015)، مرکزی رشت (شاخص 12)، مرکزی کرمانشاه (شاخص 20) و میدان طالقانی بیرجند (شاخص 1578) ارائه و سپس به سایر مدیریتهای شعب مناطق تسری خواهد یافت.