تصویر عنوان صفحه

حسابهای سپرده ارزی

چاپ
حسابهای سپرده ارزی

حساب های قرض‌ الحسنه جاری و پس ‌انداز ارزی به انواع ارزها و سپرده مدت‌ دار ارزی به ارزهای دلار و یورو قابل افتتاح می باشد.
انواع حساب‌های ارزی:
- حساب قرض‌الحسنه جاری ارزی (حداقل مبلغ برای افتتاح حساب معادل 10،000 دلار و برای دارندگان کارت بازرگانی معادل 2،000 دلار می باشد.)
- حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز ارزی (حداقل مبلغ برای شرکت در قرعه کشی معادل 100 دلار)
- حساب سپرده کوتاه مدت ارزی (حداقل مبلغ برای افتتاح حساب و محاسبه سود 1000 دلار آمریکا و 700 یورو)
- حساب سپرده مدت‌دار ارزی (در قالب سپرده های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه، نه ماهه و یکساله، حداقل مبلغ برای افتتاح حساب و حداقل مانده معادل 1،000 دلار، 700 یورو می باشد.)

خدمات قابل ارائه به مشتریان از محل حسابهای ارزی:
- نقل و انتقال ارز از محل حساب های ارزی.
- صدور حواله های ارزی در داخل کشور.
- واریز وجه حواله های ارزی وارده به حساب های ارزی.
- ارائه دسته چک ارزی در خصوص حساب جاری ارزی.
- انجام تبدیلات ارزی.
- پرداخت نقدی از محل حساب ارزی با رعایت مقررات ناظر بر پیشگیری از پولشویی از محل آورده نقدی مشتری بلامانع است. همچنین سود سپرده‌های مشتریان که از محل اسکناس تأمین شده باشند به صورت اسکناس ارزی پرداخت می‌گردد.

شرایط و ضوابط :
- شرایط افتتاح هریک از حساب‌های فوق مشابه شرایط افتتاح حساب‌های ریالی در بانک می‌باشد.
- به مانده حساب‌های قرض‌الحسنه جاری ارزی و پس‌انداز ارزی، سود تعلق نمی‌گیرد.
- سود سپرده‌های مدت‌دار ارزی متناسب با بازدهی بکارگیری این منابع تعیین شده و به صورت ارزی (در خصوص حسای‌هایی که از محل آورده نقدی افتتاح شده‌اند)، واریز به حساب قرض‌الحسنه ارزی که به این منظور افتتاح گردیده است و یا افتتاح سپرده جدید (با در نظر گرفتن حداقل مبلغ مورد نیاز برای افتتاح حساب) قابل پرداخت می‌باشد.
- به سپرده‌های ارزی مدت دار در صورت ابطال سپرده قبل از سررسید، متناسب با مدت توقف سپرده سود تعلق می‌گیرد. ابطال سپرده مدت دار پیش ازیک ماه توقف موجودی در حساب، مشمول سود نمی گردد.
- حساب های قرض الحسنه پس انداز ارزی درقرعه کشی حسابهای قرض الحسنه بانک مشارکت داده می شوند.

مدارک مورد نیاز :
الف) اشخاص حقیقی
1- ارائه اصل شناسنامه به همراه شماره ملی و یا ارائه اصل کارت ملی.
2- مطالعه فرم و کارت قرارداد افتتاح حساب و قبول شرایط عمومی مربوطه، تکمیل مشخصات و امضاء آن توسط متقاضی افتتاح حساب.
ب) اشخاص حقوقی
1- افتتاح حساب توسط صاحبان امضاء مجاز شرکت طبق اساسنامه و آخرین آگهی منتشره در روزنامه رسمی ارائه شده به بانک صورت می پذیرد و استفاده از آن فقط بوسیله افرادی که طبق شرایط مقرر مجاز به استفاده از حساب مزبور می باشند، امکان پذیر است.
2- افتتاح حساب برای شرکت ها با ارائه مدارک لازم شامل شرکت نامه، اساسنامه، روزنامه رسمی، آگهی تأسیس اولیه، صورتجلسه مجمع عمومی مبنی بر آخرین تغییرات حاصله و... و تعهد نامه ای مبنی بر تسلیم آخرین مدارک و اطلاعات مربوط به شرکت و اعلام کتبی هرنوع تغییری به محض وقوع در اساسنامه و یا شرکت نامه و یا تصمیمات هیأت مدیره، سمت، اختیارات، مدت ماموریت مدیران و صاحبان امضاء مجاز صورت می پذیرد.