تصویر عنوان صفحه

حساب های قرض الحسنه جاری ارزی

چاپ
حساب های قرض الحسنه جاری ارزی

افتتاح حساب قرض الحسنه جاری و پس انداز ارزی به ارزهای دلار آمریکا و یورو بلامانع است.
حداقل مبلغ برای افتتاح حساب قرض الحسنه جاری ارزی معادل 10,000 دلار و برای دارندگان کارت بازرگانی معادل 2،000 دلار می باشد.

شرایط و ضوابط :
- شرایط افتتاح حساب ارزی مشابه شرایط افتتاح حساب‌های ریالی در بانک می‌باشد.
- به مانده حساب‌های قرض‌الحسنه جاری ارزی سود تعلق نمی‌گیرد.

مدارک مورد نیاز :
الف) افتتاح حساب برای اشخاص حقیقی 
1- ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی
2- تکمیل فرم مشخصات و کارت قرارداد افتتاح حساب، قبول شرایط عمومی و امضای آن توسط متقاضی افتتاح حساب، نماینده یا وکیل قانونی .
ب) افتتاح حساب برای اشخاص حقوقی 
1- در اساسنامه شرکتها می بایست حق افتتاح حساب مربوطه برای شرکت پیش بینی شده باشد.
2- افتتاح حساب توسط صاحبان امضای مجاز شرکت طبق اساسنامه و آخرین آگهی منتشره در روزنامه رسمی صورت می پذیرد واستفاده از آن فقط بوسیله افرادی که طبق شرایط مقرره مجاز به استفاده از حساب مزبور می باشد صورت می پذیرد.
3- احراز شرایط افتتاح حساب اشخاص حقیقی برای صاحبان امضای مجاز شرکتها نیز الزامی می باشد.
4- افتتاح حساب برای شرکتها با ارائه مدارک لازم شامل شرکت نامه، اساسنامه، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس اولیه، صورتجلسه مجمع عمومی مبنی بر آخرین تغییرات حاصله و... و تعهد نامه ای مبنی بر تسلیم آخرین مدارک و اطلاعات مربوط به شرکت و اعلام کتبی هرنوع تغییری به محض وقوع در اسناسنامه و یا شرکت نامه و یا تصمیمات هیأت مدیره، سمت، اختیارات، مدت ماموریت مدیران و صاحبان امضای مجاز صورت می پذیرد.
ج) شرایط افتتاح حساب برای اتباع خارجی
1- معرفی 2 نفر از مشتریان بانک و یا ارائه معرفی نامه کتبی از جانب یکی از ارگان های دولتی و یا سفارتخانه های خارجی مبنی بر شناسایی و تایید متقاضی.
2- دارا بودن پروانه اقامت معتبر (برای اشخاص حقیقی خارجی مقیم ایران ارائه گذرنامه یا دیگر مدارک رسمی عکس دار کفایت می کند).