تصویر عنوان صفحه

طرح سپرده خوشه زرين سپه

چاپ
مشتریان گرامی؛
دوره اجرای این طرح به پایان رسیده است.
با عنایت به الزام بانک مرکزی ج.ا.ا.، در راستای شفاف سازی حساب مذکور، از تاریخ 1 شهریور 1393 مانده 31 مرداد 1393 سپرده مذکور به عنوان مبلغ ثابت مشمول نرخ سود سپرده بلندمدت یک ساله و مبالغ اضافه واریزی مشمول نرخ سود 10 درصد شده است.
مبالغ مشمول نرخ سود سپرده های بلندمدت یک ساله به حساب بلندمدت متمرکز تبدیل و حساب خوشه زرین نیز به عنوان حساب واریز سود معرفی شد. مابقی مبلغ موجود در حساب خوشه زرین مشمول نرخ 10% می شود.
در خصوص بستن حسابهای بلندمدت متمرکز، محاسبه سود برگشتی (از تاریخ 1 شهریور 1393 تا روز بستن) یا سود متعلقه به عهده شعبه بوده و بایستی سود محاسبه شده به حساب مشتری واریز یا از وی اخذ شود.
در خصوص برداشت قسمتی از حسابهای بلندمدت متمرکز، محاسبه سود برگشتی (از تاریخ 1 شهریور 1393 تا روز برداشت قسمتی) به عهده شعبه بوده و بایستی از مشتری اخذ شود. سود متعلقه به حساب، پایان ماه به صورت سیستمی محاسبه و به حساب مشتری واریز خواهد شد.
شایان ذکر است تبدیل حساب های خوشه زرین مسدود شده به صورت سیستمی صورت پذیرفته است.
 
حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت خوشه زرین
 
با عنایت به مشارکت مؤثر بانک سپه در پروژه ملی خرید تضمینی گندم از سال 1390، به منظور ارائه خدمات جدید به کشاورزان و تلاش به منظور افزایش رضایت ایشان «سپرده خوشه زرین»‌ معرفی می‌گردد.
سپرده کوتاه مدت خوشه زرین  از نوع سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده و با حداقل مبلغ 20.000.000 ریال و ماندگاری سه ماه با نرخ سود علی‌الحساب 20 درصد سالیانه به صورت روزشمار افتتاح می‌شود. بدیهی است مبلغ یاد شده به صورت خودکار از سوی بانک مسدود می‌گردد.
در صورتی که بنا بر درخواست مشتری سپرده قبل از یک ماه بسته شود، ‌وفق مقررات بانک مرکزی ج.ا.ا. به آن سودی تعلق نخواهد گرفت و در صورت شکست مبلغ سپرده از حداقل تعیین شده قبل از سه ماه، ‌سود سپرده بر اساس سود علی الحساب سپرده کوتاه مدت عادی محاسبه و پرداخت خواهد شد.
شایان ذکر است افتتاح این سپرده برای عموم اشخاص حقیقی و صرفاً اشخاص حقوقی مرتبط با پروژه ملی خرید تضمینی گندم (از قبیل شرکت‌های تعاونی روستایی،‌ کشت و صنعت، صنایع تبدیلی و ...) امکان‌پذیر می‌باشد.
خدمات قابل ارائه به این حساب، مشابه حساب‌های‌ کوتاه‌مدت عابربانک کنونی است که از طریق درگاه‌های حضوری و غیرحضوری به مشتریان ارائه می‌گردد.
 
شرایط استفاده:
1- دارنده این حساب با حفظ حداقل ملبغ (20.000.000 ریال) ضمن بهره مندی از مزایای حساب (نرخ سود سپرده علی الحساب 20 درصد) قادر است تمام عملیات بانکی مربوط به حساب مانند دریافت و پرداخت وجوه نقد، انتقال وجه به سایر حسابهای متمرکز (عابربانک، جاری طلایی و...)، دریافت وجه حساب از دستگاههای خودپرداز، وصول چکهای واگذاری، دریافت صورت حساب و خرید کالا و خدمات با استفاده از کارت را به صورت شبانه روزی انجام دهد.
2- دارندگان این حساب علاوه بر دریافت خدمات از دستگاههای خودپرداز، می توانند با دریافت رمزهای اول و دوم از شعب، از خدمات سامانه های بانکداری اینترنتی، تلفنبانک و همراه بانک سپه نیز (پرداخت قبوض، دریافت گردش حساب، انتقال وجه و...) در تمامی ساعات شبانه روز بهره مند گردند.
 
مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب و یا دریافت رمزهای اول و دوم:
1- ارائه اصل و تصویر کارت ملی یا اصل و تصویر شناسنامه به همراه شماره ملی و کدپستی.
2- تکمیل فرم درخواست در یکی از شعب.
 
سایر موارد :
این حساب از نوع حسابهای متمرکز بانک سپه است. بنابراین دارنده این حساب می تواند از خدمات سامانه های بانکداری اینترنتی، تلفنبانک و همراه بانک استفاده کند.