اینترنت بانک سپهاینترنت بانک اینترنت بانک سپهباشگاه مشتریان
  • انگلیسی بانک سپه
  • جستجو
یکشنبه 30 شهریور 1399
تاریخ 1391/03/30         ساعت 07:54:09     گروه خبری مصاحبه های مطبوعاتی مسئولین و کارشناسان

رقم 28 هزار تومان یارانه‌ای که به عنوان مابه التفاوت یارانه نقدی مرحله اول و دوم، در روزهای تعطیل عید نوروز به حساب سرپرستان خانوار واریز شده بود، با عنوان جدید یارانه افزایش قیمت نان - البته فقط برای یک بار - قابل برداشت شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس جدیدترین تصمیم دولت، مقرر شد یارانه 28 هزار تومانی واریزی به حساب سرپرستان خانوار به عنوان یارانه افزایش قیمت نان برای مدت 9 ماه بوده و این رقم از 29 خرداد قابل برداشت است.
درواقع پس از انتقادهای اخیر نسبت به گران شدن نان، تصمیم گرفته شد برخی از نگرانی‌ها با این روش برطرف کند.
بنا بر این رقم واریزی متوسط به ازای هر نفر ماهیانه حدود 3000 تومان است و از آنجا که این رقم مربوط به همه 9 ماه آینده است، بنابراین کل آن به یک باره واریز شده است.
بر این اساس، یارانه افزایش قیمت نان فقط یک بار واریز خواهد شد و تا 9 ماه آینده دیگر تکرار نخواهد شد. پیش از این یارانه نقدی یک بار با افزایش رقم یارانه نان، یک‌هزار تومان افزایش یافته و به 45 هزار و 500 تومان رسیده بود. هم اکنون با محاسبه یارانه افزایش قیمت نان، می‌توان به این نتیجه رسید که یارانه ماهیانه اقشار به 48 هزار و 500 تومان رسیده است.
دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها، در اولین اظهار نظر پس از افزایش یارانه نقدی اظهار کرد: این یارانه صرفا برای نان است و به اجرای فاز دوم هدفمندی ارتباطی ندارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا فرزین - دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها - درباره اینکه آیا افزایش یارانه نان به حساب آن دسته از خانوارهایی که در ابتدای سال مابه‌التفاوت به حسابشان نیز واریز نشده بود تعلق می‌گیرد یا خیر؟ اظهار کرد: 28 هزار تومان برای مدت 9 ماه به حساب خانوارها واریز شده و تقریبا 70 میلیون ایرانی مشمول این مبلغ شده‌اند. یعنی برای یک خانواده چهار نفره مبلغ 112 هزار تومان از 30 خرداد ماه قابل برداشت خواهد بود.
وی درباره اینکه آیا این به منزله آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌هاست، تصریح کرد: علی‌رغم میل باطنی دولت، نان گران و افزایش هزینه به مردم تحمیل شد، اما این افزایش یارانه صرفا برای نان است و به مرحله دوم ارتباطی ندارد.
دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در پایان با تاکید بر اینکه این یارانه برای جبران هزینه افزایش نان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: این مبلغ به‌عنوان عیدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، بهروز مرادی - سرپرست سازمان هدفمندی یارانه‌ها - نیز درباره افزایش یارانه نان یادآور شد: با نظر رییس‌جمهور و توافقی که با رییس مجلس صورت گرفت، اجازه برداشت 28 هزارتومانی که سرانه به حساب سرپرستان خانوار ریخته بودیم، داده شد. وی افزود: بانک‌ها از 30 خرداد ماه آمادگی دارند تا به مردم برای برداشت این مبلغ خدمات ارایه دهند.