تاریخ 1397/12/20         ساعت 09:35:52     گروه خبری سایر رسانه ها

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادغام بانک‌های نیروهای مسلح گفت: رهبر معظم انقلاب گفتند من اصلاً رضایتی از اینکه بخش‌های نظامی وارد حوزه‌های اقتصادی شود، ندارم
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادغام بانک‌های نیروهای مسلح گفت: رهبر معظم انقلاب گفتند من اصلاً رضایتی از اینکه بخش‌های نظامی وارد حوزه‌های اقتصادی شود، ندارم. این بانک‌ها اجازه‌ای هم نگرفته بودند و مشکلاتی هم داشتند. این دو مقوله با هم تصمیم‌گیری شد و البته حل آن سخت بود، اما نهایتاً این بخش حل شد.
علی لاریجانی در بخشی از گفت‌وگو با روزنامه سازندگی درباره اصلاح قانون اساسی نیز افزود: این مسأله امروز ما نیست. اکنون از همه ظرفیت‌های قانون اساسی استفاده نمی‌شود و اگر قانون اساسی را تغییر بدهیم و باز هم از ظرفیت آن استفاده نکنیم، همین مشکلات وجود خواهد داشت. خیلی جاها ظرفیت‌های بسیار خوبی در قانون اساسی وجود دارد که بالفعل نشده است.وی اضافه کرد: قانون اساسی برای کشور شرایط بن بست ایجاد نکرده است و می‌توان از ظرفیت‌های آن استفاده کرد.لاریجانی درباره تحریم‌ها و مشکلات پیش رو نیز گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که در حال حاضر تمام ذهن‌ها باید در مصافی که امریکایی‌ها با ملت ایران به راه انداخته‌اند متمرکز شود و باید شرایط را جمع و جور کنیم و اکنون موضوع اصلاح قانون اولویت اول ما نیست. باید شرایط آرام‌تر و مستقرتر باشد تا بتوانیم راجع به این اصلاحات تصمیم بگیریم.لاریجانی در جلسه روز گذشته مجلس نیز درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان، تصریح کرد که طبق تصمیم مجلس، این افزایش، جزو ضریب محسوب می‌شود. وی گفت: با توجه به اینکه قرار بود ۲۰ درصد افزایش حقوق اعمال شود، مقصود مجلس این بود که این ضریب را مشخص کند که طبق این مصوبه، یک قسمتی از آن مشخص و قرار شد بقیه هم در چارچوب همین مشخص شود. رئیس مجلس تأکید کرد که در این باره اشتباه برداشت صورت نگیرد و این مصوبه مجلس محل اختلاف نشود.دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ افزایش ۲۰ درصدی را برای حقوق کارمندان در نظر گرفته بود که نمایندگان به پیشنهاد دیگری در این رابطه رأی دادند که بر اساس آن حقوق کارمندان ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد و علاوه بر آن، افزایش ۱۰ درصدی نیز به اختیار دولت لحاظ خواهد شد.

لینک منبع خبر: http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7019/3/504330/0